ІСТОРІЯ

КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ «БОРИСФЕН»

         Свій до свого по своє!» — принцип кредитного руху, який зародився  в кінці XIX століття в Україні, актуальний  і сьогодні. Для майже 200 мільйонів жителів планети у понад 100 країнах кредитні спілки – це організації фінансової взаємодопомоги, які полегшують життя простим людям та успішно вирішують їх фінансові проблеми. Причина такої популярності – у самій ідеї кредитної спілки - усі члени (вкладники та позичальники) є рівноправними співвласниками.  Вони спільно приймають важливі рішення, обирають органи управління, впливають на фінансову політику спілки, послугами якої користуються. Тому ідея кредитних спілок стала досить популярною і швидко поширилась у різних країнах.           

         28 квітня     1995 року  на ДП «Авіант»  відбулися збори засновників   кредитної спілки «Борисфен». 50 однодумців - працівників заводу - поставили свої підписи в  Засновницькій Угоді про створення кредитної спілки. Ми об’єдналися заради однієї мети – допомагати один одному. Ми втілили в життя ідею кооперативного руху. Члени спілки довірили нам не  просто гроші, вони довірили нам свою фінансову безпеку. І всі роки ми  виправдовували цю довіру, бо це запорука нашого успіху. Підтвердження сказаному - високий професіоналізм працівників спілки, відповідальний підхід до вирішення фінансових питань.  22 роки діяльності – це вже історія, це роки напруженої праці, це час , коли можна підвести підсумки роботи, проаналізували минуле , це час прийняття планів на майбутнє. За 22 роки кредитна спілка стала потужною кредитною установою та надійним і відповідальним партнером для своїх членів. Ми стали великою дружньою родиною. Це працівники заводу,члени їх сімей та пенсіонери, які закінчили свою трудову діяльність на підприємстві.

        2002 року було створено Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг — центральний орган виконавчої влади, основним завданням якого є регулювання небанківського фінансового сектору України. З моменту її створення, в 2003 році почалася процедура перереєстрації кредитної спілки з «громадського об’єднання» на «фінансову установу». 13 травня 2004 року кредитну спілку було перереєстровано.

        З метою забезпечення належного рівня фінансової стабільності, прозорості, ринкової ефективності й соціальної відповідальності, з вересня  2010 року кредитна спілка набула членства в Всеукраїнській асоціації кредитних спілок, та  набула членства в Українській об’єднаній кредитній спілці.

        Крім того, 29 березня 2010 року набула статусу учасника Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

        Спілка відповідає міжнародним стандартам демократичного управління, прозорості діяльності та фінансової стабільності.

        Так, вже протягом двадцяти двох років, кредитна спілка позиціонує себе як фінансова установа, орієнтована на задоволення потреб своїх членів, постійна діяльність якої, спрямована на надання фінансових послуг відповідно до потреб членів, поліпшення якості та швидкості обслуговування, розширення переліку фінансових послуг.